Фейенорд победи с 3:2 у дома Твенте в най-интересния двубой от 17-ия кръг на холандската Ередивизие.

Цял мач за гостите от Еншеде игра българският национал Николай Михайлов, който обаче трябваше три пъти да вади топката от мрежата си преди почивката.

И трите попадения за домакините от Ротердам вкара 19-годишният шведски нападател Джон Гуидети, който сам направи 3:0, разписвайки се в 8-ата, 43-ата и 44-ата минути.

През втората част Твенте заигра по-силно и върна два гола в в 56-ата и 66-ата минути чрез Насер Чадли и Люк Де Йонг. Играчите на Ко Адриансе обаче не успяха да стигнат до трето попадение и си тръгнаха със загуба.

След този двубой челото на класирането в Холандия има следния вид: Аякс 38 точки, ПСВ 34 (и мач по-малко), Твенте 33, Аякс 33 и Фейенорд 31 точки.