Българинът Бранимир Костадинов игра при разгромната победа на Хартс с 5:1 над първодивизионния холандски Хераклес в предпоследния контролен мач на тима от лагера в Германия.

Още до почивката "сърцата" водеха с 3:0 на стадиона в крайграничното немско градче Коесфелд. Литовският национал Иваскевичус и на два пъти финландският Юхо Макела дадоха успокояваща преднина на шотландския тим.

През второта част четвърто попадение реализира Майкъл Стюърт, който бе и сред най-добрите на терена.

Бранимир Костадинов замени в края на двубоя голмайстора Юхо Макела при 4:1 и отново даде надежди за добри дни през следващия сезон.

18-годишният талант, който бе и най-младият на терена продължи да тормози защитата, която вече бе изнемощяла от сблъсъка с неговите колеги. Крайният резултат 5:1 бе оформен от исландския национал Егерт Йонсон в 88-та минута.

На 28 юли отборът на Хераклес ще се изправи срещу Локомотив Сф, докато същия ден в Единбург Хартс ще приеме калатунския гранд Барселона.

Днес от 18 часа, българско време, Хартс играе последната си проверка на немска земя срещу третите в Южна Африка Морока Суалоус.