Бившият български национал Георги Пеев се представи фантастично за своя Амкар Перм в мача с Криля Советов от 27-ия кръг на руския шампионат. Той реализира и двете попадения за равенството 2:2.

Първото му попадение беше от дузпа преди почивката, а второто беше след асистенция на Захари Сираков в последните минути на мача.

Пеев остана на терена 87 минути и си заслужи овациите на публиката. Сираков игра цял мач. Другите българи в Амкар Благой Георгиев и Петър Занев не бяха в групата.

Българинът откри резултата още в 20-ата минута. Тогава тимът от Перм получи дузпа за нарушение срещу Фегор Огуде, а Пеев беше безпощаден за 1:0.

Преднината на гостите се задържа чак до 65-ата минута, когато Сергей Корниленко изравни, а Артьом Делкин направи обрата пълен за Криля Советов в 71-ата.

Българите в Амкар обаче още не бяха казали последната си дума. В 78-ата минута Захари Сираков пусна страхотен пас в коридор, топката се отклони от защитник на домакините и попадна у Пеев, който с мощен шут направи 2:2.

След този хикс Амкар Перм вече е с 37 точки на седмата позиция и ще играе само за честта си до края на сезона.

Криля Советов събра 26 точки на 13-ата позиция, която към този момент праща тима на бараж за оцеляване.