Младежкият национал на България Едисон Йорданов има шанса да направи голям пробив в европейския футбол. Младият талант имаше страхотен шанс да покаже възможностите си на старши треньора на Борусия Дортмунд Юрген Клоп, след като бе пуснат в игра именно от специалиста, рамо до рамо със звездите на немския тим.

Единсон Йорданов записа 30 минути в контролния двубой срещу Стандарт Лиеж с 2:0. Българинът влезе на терена в 70-та минута, когато резултатът вече бе оформен. Двубоят се игра пред около 2000 зрители.

Първото попадение в срещата падна още в началото на мача след точен удар на Пиер-Емерик Обамеянг. Второто попадение бе дело на Йонас Хофман.

Едисон Йорданов е заедно с първия отбор на Борусия Дортмунд на тренировъчния лагер в Ла Манга.

По принцип българинът играе за втория отбор на Дортмунд, който се състезава в Трета Лига, а добрите му изяви явно не са останали незабелязани от Юрген Клоп. Освен него, единствените от втория тим, взети на лагера, са вратарите Хендрик Бонман и Йоханес Фохер.