Пълният с български легионери тим на Амкар Перм постигна много сладка победа над гостуващия Динамо Москва с 2:1 в двубой от 14-ия кръг на руската Премиерлига. Георги Пеев, Благой Георгив и Петър Занев отново бяха титуляри за домакините и докато първите двама записаха по 90 минути на сметката си, то Занев бе заменен от Захари Сираков в 82-ата.

Воденият от Сергей Черчесов тим изигра мнго силно първо полувреме, което на практика им донесе трите точки. В 23-ата минута Амкар стигна до корнер вляво от вратата на Антон Шунин, но центрирането бе избито към дъгата. Там Георги Пеев овладя кълбото и го пусна на пътя на Константин Василиев, който с безпощаден удар в горния ляв ъгъл препарира вратаря.

В 31-ата минута резултатът стана 2:0, след като Василиев завъртя фалцово топката към далечната греда от фаул, а там капитанът Дмитрий Белоруков бе оставен абсолютно непокрит и с глава разстреля Шунин.

Силите на Динамо стигнаха само да намали резултата след час игра. Централният защитник Дъглас скочи най-високо при центриране от ъглов удар и свали топката към намиращия се във вратарското поле Кристиан Нобоа, който отблизо прониза долния десен ъгъл.

Победата позволи на Амкар да се изравни по точки – по 23 – с днешния си опонент и да го изпревари в класирането, заемайки 5-ото място. Лидер е отборът на Зенит Санкт Петербург с 35 точки.