Отборите на Благой Георгиев и Станислав Манолев – Рубин Казан и Кубан Краснодар загубиха двубоите си от 6-я кръг на руското първенство. Кубан Краснодар загуби при гостуването си на Криля Советов с 0:3, а Рубин отстъпи в домакинството си на един от лидерите в Русия Зенит с 1:3.

Манолев остана на резервната скамейка за Кубан, а Благой Георгиев игра цял мач за Рубин.

След поражението от Криля Советов тимът на Кубан остава с 3 точки в астива си след 6-я кръг. Попаденията за Криля Советов реализираха Станислав Драхун на два пъти – в 17-ата и 71-ата минута, и Сергей Корниленко в 47-ата.

Зенит пък първо поведе на Рубин с гол на Олег Шатов в 16-ата минута, а домакините изравниха в 72-ата с гол на Динияр Билялединов. Зенит обаче реши двубоя с попадения на Хълк в 78-ата и второ на Шатов в 84-ата минута. Така Зенит държи второто място в Русия с 15 точки, а Рубин Казан е с едва 3 точки в актива си.