Амкар с Петър Занев в състава си победи у дома в двубой от 18-ия кръг на руското първенство Динамо Москва с 2:1. Българският национал се представи на ниво и записа цял мач.

През първото полувреме двата тима се впуснаха в атаки към вратите на съперника, а домакините нацелиха на два пъти гредите зад московския вратар.

През втората част Амкар излезе напред в резултата след отлична атака подета от Петър Занев, който пусна дълъг диагонален пас на Милкович, който намери Януш Гол и в 48-ата минута пермчани откриха резултата.

В 54-ата минута гостите изравниха резултата след попадение на Луценко. Амкар стигна до 3-те точки с попадение на Езатолахи в 69-ата минута на срещата.

След този успех Амкар се отдалечи от опасната зона с актив от 21 точки, но и с мач повече. Динамо е в опасната зона с 16 точки.