Лацио победи с 4:2 у дома Дженоа в първия мач от предпоследния 37-и кръг на Серия А и поне до утре ще остане на 4-ото място в Серия А, което дава право на участие в плейофите на Шампионската лига.

Римският тим поведе в седмата минута с гол на централния бранител Джузепе Биава, а в 12-ата Родриго Паласио изравни за гостите.

В началото на втората част орлите дръпнаха с 4:1 с едно попадение на Томазо Роки (52‘) и две на Ернанес (56‘ и 66‘), а Дженоа вкара второто си попадение минута преди края, като точен бе Антонио Флоро Флорес.

Трябва да се отбележи, че при първите три гола на небесносините асистенциите бяха на един и същи играч - Кристиан Ледесма.

Така Лацио се изкачи на 4-ото място с 63 точки, но вероятно утре ще бъде изместен от тази позиция. Тъй като Удинезе, който има 62, гостува на спасилия се вече от изпадане Киево. Рома, който има 60 точки, също може да излезе пред градския съперник, ако победи като гост Катания, който не се бори за нищо.