Бразилският Крузейро и перуанският Университарио постигнаха домакински победи в груповата фаза на Копа Либертадорес.

Крузейро разгроми аржентинския Естудиантес с 3:0 на стадион Минейрао. Два гола на резервата Клебер и дузпа, реализирана от Фернандиньо между 63-ата и 73-ата минута, донесоха категоричната победа на кариоките.

Голмайсторът Клебер,познат от Динамо Киев, освен два гола дори получи червен картон за само 14 минути, след като се появи в игра.

Крузейро няма загуба през новата година и продължава да води в класирането на регионалното първенство в Бразилия. Победата остави бразилския отбор на върха в Група 5, на две точки пред Университарио де Сукре и Депортиво Кито.

В мач от Група 8 Университарио от Перу победи с 1:0 у дома аржентинския Сан Лоренсо. Попадението пред 50 хиляди зрители на стадион Монументал отбеляза ветеранът Нолберто Солано в 21-ата минута от дузпа.

Защитникът на Сан Лоренсо - Ронаил Ботинели, получи червен картон за нарушението срещу Калейра в наказателното поле. След тази победа Университарио има три точки от два мача.