Половин час игра бе напълно достатъчен за Милан, за да победи с 3:0 гостите от Бреша и да поведе отново с три точки пред Лацио на върха в Серия А.

Още в четвъртата минута Кевин-Принс Боатенг даде преднина на росонерите, след като вкара първото си попадение в Италия след пас на Златан Ибрахимович.

Робиньо удвои в 28-ата вкара своето пето попадение за сезона и удвои, след като защитник на Бреша му подари топката.

Класическото 3:0 в 31-ата минута оформи Ибрахимович след много хубав индивидуален пробив, при който се справи с няколко защитници на гостите.

До края на срещата футболистите на Масимилиано Алегри имаха няколко добри възможности да вкарат и четвърти гол, но така и не успяха.

Роналдиньо отново остана резерва в състава на Милан, като влезе в игра в 70-ата минута и секунди по-късно можеше да се разпише, но безрезултатно.

Милан е лидер в Калчото с три точки пред втория Лацио и вече с цели десет пред шампиона Интер. Бреша остава в зоната на изпадащите.