Италия взе с 3:1 гостуването си срещу Армения в световната квалификация между двата тима. Така, „скуадра адзура“ продължава да оглавява „българската“ група за Мондиал 2014.

Марио Балотели не можа да вземе участие в срещата заради вирус, а италианците излязоха със Себастиан Джовинко и Пабло Освалдо в атака. Джорджо Киелини не намери място сред титулярите, а своето завръщане направи Доменико Крисчито.

Гостите от Италия откриха резултата още в 11-та минута. Малко преди това Мкоян игра с ръка в наказателното поле, а главният рефер посочи бялата точка. Андреа Пирло пък не сбърка за 1:0 в полза на италианците.

Хенрик Мхтарян изравни резултата – 1:1 – в 27-та минута. Нападателят на Шахтьор Донецк настигна една топка, след което премина през Барзали, след което с левия крак не остави шанс на Буфон.

През втората част Даниеле Де Роси (64-та минута) и Пабло Освалдо (82-та минута) оформиха крайното 3:1 в полза на Италия.