Милан разгроми с 4:1 Каляри в мача, след който бе коронясан като шампион на Италия за сезон 2010/2011 година.

Росонерите спечелиха титлата в Серия А още в предния кръг, а сега играха само за кеф на тифозите си, които не пропуснаха да напълнят Сан Сиро, за да видят как тима вдига първото си Скудето от 2004 година насам.

Робиньо откри резултата в 22-ата минута, а само две минути по-късно Дженаро Гатузо удвои. Отново Робиньо бе точен за 3:0 в 35-ата след пас на Пато, а Андреа Косу намали в 38-ата.

Четвъртото попадение за Милан заби ветеранът Кларънс Зее торф в 77-ата минута, след втората асистенция на Алешандре Пато в двубоя.

Така тимът на Масимилиано Алегри вече има 81 точки от 37 срещи и напълно заслужено спечели Калчото за 18-и път в историята си. Каляри отдавна се спаси от изпадане и ще играе и в Серия А и догодина.

szólj hozzá: Mil 4-1 Cag