Интер спечели с 1:0 градския сблъсък срещу Милан с гол в 53-ата минута на вездесъщия Диего Милито, който отново показа, че именно за него е запазено правото да вкарва важните голове за нерадзурите.

С успеха в Дерби дела Мадонина тимът на Клаудио Раниери записа шеста поредна победа в Серия А и прекъсна поредицата от 12 мача без загуба в шампионата за росонерите, които с това поражение сдадоха на Ювентус първата позиция в Калчото.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на загиналите при потъването на гигантския круизен кораб Коста Конкордия край бреговете на Италия, при което загинаха петима, а 17 са безследно изчезнали.

ВИДЕО И СНИМКИ: Диего Милито донесе успеха на Интер в дербито на Милано

източник: снимки: Reuters

Още в четвъртата минута гол на Интер беше отменен, след като Тиаго Мота вкара с глава, но беше в положение на засада при центрирането на Дъглас Майкон от пряк свободен удар отдясно.

Милан отвърна с добро положение в 11-ата минута, но Алешандре Пато би изключително неточно, след като Емануелсон хитро го бе намерил на точката на дузпата. След това Кевин-Принс Боатенг и Златан Ибрахимович стреляха опасно, но над вратата на Жулио Сезар.

В 40-ата минута Нагатомо проби добре и подаде към Рики Алварес, който стреля от десетина метра, но вратарят Кристиан Абиати се намеси перфектно и спаси.

Секунди преди почивката Пато намери Марк Ван Бомел, но опитният холандец би над вратата, където изглежда отиваха всички изстрели на играчите на Милан преди почивката.

Интер поведе в 53-ата минута, когато Иняцио Абате направи невероятна грешка, неуспявайки да изчисти топката пред погледа на дебнещия зад него Диего Милито, което бе напълно достатъчно за аржентинския таран, който овладя топката, напредна, влезе в наказателното поле и с кинжален удар прониза Абиати за 1:0.

В средата на второто полувреме градските съперници си размениха по едно опасно положение, но Ибрахимович и Нагатомо направиха пропуски пред вратите на противника.

В 83-ата минута Робиньо имаше уникален шанс да изравни, след като се озова очи в очи с Жулио Сезар, но би в обсега на вратаря, който е негов съотборник в националния тим на Бразилия и резултатът остана непроменен до последния съдийски сигнал.

С този успех започналият трагично сезона в Серия А Интер се завърна в битката за титлата, като сега е на пето място, но на само шест точки от лидера Ювентус. Досегашният водач Милан слезе на втора позиция, като има точка по-малко от бианконерите.

Съставите:

Милан (4-3-1-2): Абиати; Абате, Неста, Тиаго Силва, Дзамброта (66'Робиньо); Боатенг, Ван Бомел, Ночерино (80'Зеедорф); Емануелсон; Ибрахимович, Пато (83'Ел Шаарави).

Интер (4-4-2): Жулио Сезар; Майкон, Лусио, Самуел, Нагатомо; Санети, Тиаго Мота, Камбиасо, Алварес (67'Киву); Милито (76'Снайдер), Пацини (90'+1'Форлан).