Лацио се върна на победния път, след като надделя с 2:0 при домакинството си на Аталанта в мач от 18-я кръг на Серия А.

Домакините започнаха силно мача и още в 18-та минута получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Масиело срещу Раду. Наказателният удар бе реализиран от Ернанес в 20-та минута.

В края на първото полувреме гостите изравниха играта и можеха да стигнат до изравнително попадение, но Скелото пропусна.

Гостите останаха с човек по-малко в 52-та минута, когато Лучини бе изгонен с за втори жълт картон за нарушение срещу Роки.

Футболистите на Лацио имаха надмощие до края на мача, но трудно създаваха опасни положения пред вратата на Консили.

Все пак Лацио стигна до втори гол в първата минута на даденото от съдията продължение, когато Лулич подаде към Мирослав Клозе и той прати топката във вратата на Консили.

След тази победа Лацио остава на четвърто място с актив от 33 точки. Аталанта остана на тринадесета позиция с 20 точки.