Халфът на Милан Кейсуке Хонда съвсем заслужено минава за един от съвременните майстори при изпълненията на статични положения. Още преди да облече екипа на „росонерите“, японският национал наниза куп голове от преки свободни удари, които направиха така, че реномето му да го изпреварва отдалеч.

В контролата срещу Валенсия азиатецът направи така, че с две отигравания хем да затвърди славата си, хем да стане обект на присмех.

Милан падна с 1:2 на „Местая“, като в 28-ата минута Хонда реализира попадението за своя тим с чудовищно мощен шут от фаул, отсъден на повече от 30 метра спрямо вратата.

ВИДЕО – ТУК!

Минути по-късно обаче бившият ас на ЦСКА Москва леко се посрами, след като придаде ново измерение на това да „вдигнеш“ топката от ъглов удар.