Двубоят от 15-ия кръг на Серия А между Беневенто и Милан приключи само преди минути, а името на 26-годишния страж на домакините Алберто Бриньоли вече обиколи всички социални мрежи.

Вратарят на Беневенто вгорчи дебюта на Гатузо и измъкна точка за историята

Футболистът на последния в класирането се разписа с глава в 95-ата минута на мача с Милан и по този начин донесе историческа първа точка за тима в елита.

Освен това Бриньоли сам по себе си сътвори история, тъй като е единственият страж за последните 16 години, който се е разписвал в двубой от италианското първенство. За последно това се случва на 1 април 2001 година, когато вратарят на Реджина Масимо Таиби засича с глава центриране от корнер в 87-ата минута и по този начин изравнява за 1:1 срещу Удинезе.

Вратарят, който първи е реализира попадение в противниковата врата в мач от италианския шампионат, е Микеланджело Рампуло. През далечната 1992 година той бележи за 1:1  с глава за Кремонезе срещу Аталанта.