Аталанта записа втора поредна победа в италианското първенство, след като се наложи с минималното 1:0 над Беневенто като домакин. В мача от 14-ия кръг на Серия А Браян Кристанте се превърна в герой за “бергамаските”, след като реализира победното попадение в 75-ата минута на срещата.

Така Беневенто понесе 14-о поредно поражение в шампионата и резонно остава на последната позиция в класирането с 0 точки. Както е известно “Джалоросите” още в миналия кръг счупиха негативния рекорд за най-много загуби, който се държеше от Манчестър Юнайтед от преди 87 години.

Попадението в 75-ата минута падна, след страхотен пробив на Йосип Иличич от дясно. 29-годишният халф с успореден пас намери нахлуващия Кристанте, който напредна и с прецизен шут от дистанция намери левия ъгъл на Алберто Бриньоли.

Така, благодарения на трите точки Аталанта се изкачва на 10-ото място във временното класиране с актив от 19 точки, колкото има и Торино. Беневенто си остава без нито една точица на последната позиция.