Палермо с българския национал Ивайло Чочев сред титулярите постигна своята едва 3-а победа в Серия А. В двубоя от 23-ия кръг срещу Кротоне сицилианци удариха един от основните си конкуренти в битката за оцеляване с 1:0. По този начин след назначаването на уругваеца Диего Лопес за треньор, „розанерите“ успяха да запишат два поредни мача без поражение.

Ивайло Чочев също се представи на ниво, като остана на терена през всичките 90 минути.

Лацио изкорми клетия Пескара

Може би очаквано борещите се за спасението си отбори не направиха особено атрактивен мач, като Палермо реално откри при първата си чиста голова ситуация в 27-ата минута. Гвинеецът Карлос Ембало направи много хубав рейд отдясно и нахлу в наказателното поле. Там на няколко пъти той дръпна топката от съперниците си, за да завърши с пас към Илия Несторовски около точката на дузпата. Македонецът шутира веднага, а стражът на Кротоне Алекс Кордас реагира абсолютно неадекватно. Той направи жест, който говореше, че според него топката излиза в аут, ала вместо това тя влетя в долния му десен ъгъл – 1:0.

Само две минути по-късно пред Несторовски се откри сходен шанс, ала този път нападателят действително шутира встрани от целта.

И Сампдория разкри Милан в калчото

Палермо беше силно улеснен в 69-ата минута от изключително глупав фаул на Лоренцо Крисетиг. Италианецът подсече ненужно съперник отзад, а това му костваше втори жълт и съответно червен картон.

В 83-ата минута Тиаго Чионек пропусна идеален шанс да успокои съвсем домакините. Полският бранител получи шанс да обстрелва вратата на Кордас от непосредствена близост, но вместо да вкара, изпрати топката право в ръцете на вратаря.

С победата Палермо задмина Кротоне в класирането и вече първи под чертата – 18-а позиция с 14 точки (една повече от Кротоне). Над тях се намират тимовете на Емполи (22 т.) и Дженоа (25 т.).