Отборът на Сампдория обърна Парма с 3:2 в двубой от 34-и кръг на италианската Серия А. Головата фиеста стартира в 18-ата минута с попадение на Жервиньо, а след това точни бяха и Джанлука Капрари

В началато на сблъсъка и двата отбора трудно достигаха до наказателното поле на противника, но в 18-ата минута Жервиньо откри резултата и изведе домакините напред.

Няколко минути по-късно Джанлука Капрари също се разписа, но попадението бе отменено заради засада след преглед с ВАР.

В края на първата част неориентираният Бартош Бережински изпрати топката в собствената си мрежа и направи резултата 2:0 за Парма.

Второто полувреме стартира подобно на първото - с гол, но този път за Сампдория. Точен бе Юлиан Шабо, който бе точен с глава.

В 69-ата минута Фабио Куалярела възстанови равенството с удар от ръба на наказателното поле.

Последната дума бе на Федерико Бонацоли, който стреля бързо и остави вратаря безпомощен, правейки резултата 3:2 за Сампдория.

Така дербито от средата на таблицата завърши с успех за Самп, след който тимът събра 41 точки. Парма, от своя страна, остава на една позиция по-надолу с 40 точки.