Отборът на Рома взе комфортна преднина с 2:0 над Удинезе в първи полуфинален мач от турнира за Купата на Италия.

И двата гола за домакините паднаха през първата част. Мирко Вучинич откри резултата още в 12-ата минута, а централният бранител Филип Мексес реши всичко в срещата с попадение пет минути преди края на полувремето.

През втората темпото на игра значително спадна и двата тима трудно успяваха да създадат интересни положения пред двете врати. Логично резултата се запази непроменен до края, а Рома записа пореден мач без поражение.

Реваншът между двата тима ще се игра на 14 април, когато ще стане ясен и финалистът в турнира. В другия полуфинал един срещу друг се изправят тимовете на Интер и Фиорентина. Снощи тимът на Жозе Моуриньо взе минимална преднина с 1:0.