Наполи постигна комфортна победа с 2:0 срещу състава на Сампдория в двубой от третия кръг на Серия А. И двата гола за състава на Карло Анчелоти бяха отбелязани от Дрийс Мертенс, съответно в 13-та и 67-та минута.

По този начин „неаполитанците“ се възползваха от грешната стъпка на Ювентус по-рано през деня. „Бианконерите“ завършиха 0:0 при визитата на Фиорентина.

Първото попадение дойде рано, след началният натиск на домакините от Неапол. Джовани Ди Лоренцо се оказа в добра позиция за центриране и след остро успоредно подаване Дрийс Мертенс заши топката зад гърба на стража Емил Одеро.

Към средата на втората част дойде и попадението, с което беше оформен крайният резултат. След разбъркване в наказателното поле новото попълнение на тима Фернандо Йоренте се оказа най-съобразителен, за да намери Мертенс на дузпата и да направи резултата 2:0.

Така Наполи събра актив от 6 точки от първите си 3 двубоя, с което остана само на 1 точка зад шампиона Ювентус и заема 4-то място в класирането.