Наполи победи трудно Болоня с 3:2 като домакин в среща от десетия кръг на Серия А и се върна на върха във временното класиране с 26 точки, с две повече от втория Аталанта.

"Адзурите" са в серия от десет поредни победи във всички турнири, докато Болоня няма победа в Италия вече четири двубоя и заема 17-а позиция със 7 точки.

Gulliver/GettyImages
44 снимки

Марио Руи пропусна на даде преднина на домакините в 25-ата минута, пращайки топката вляво от вратата на Болоня, а две по-късно Матео Политано също ще успя да се разпише.

Гостите се възползваха и откриха резултата в 41-ата минута, когато нидерландецът Йошуа Зиркзе вкара за 1:0 в полза на Болоня. Футболистите на Наполи изравниха само четири минути по-късно с попадение на бразилеца Жуан Жесус.

Двата отбора размениха по един гол в рамките на две минути между 49-ата и 51-ата. Наполи поведе с попадение на Ървинг Лозано, а гамбиецът Муса Бароу върна равенството със силен удар от дистанция за 2:2.

Победният гол за състава от Неапол бе дело на Виктор Осимен в 69-ата минута от близко разстояние.