Интер не успя да победи Торино в среща от 29-ия кръг на италианската Серия А. "Нерадзурите" и "биковете" завършиха при резултат 1:1 на стадион "Олимпико" в Торино, като до третата минута на добавеното време шампионът на Италия изоставаше в резултата след попадение на бразилския централен защитник Бремер в 12-ата минута.

В третата минута на добавеното време, влезлият като резерва Алексис Санчес спаси точката за "черно-сините", които остават на четири пункта от своя градския съперник Милан, който е с 63 и на една от Наполи, който по-рано днес победи Верона и събра 60.

Gulliver/GettyImages
16 снимки

Торино Интер

източник: Sofascore.com

Още в третата минута капитанът на торинци Андреа Белоти имаше шанс да открие, но ударът му с левия крак мина покрай дясната греда на Ханданович.

В 12-ата минута на срещата, при изпълнение на ъглов удар, Бремер се възползва от меле в наказателното поле на шампионите и от около 2 метра само насочи топката във вратата, за да открие.

Няма и минута след попадението Белоти нанесе мощен удар по земя, но Ханданович бе на мястото си и отрази.

Четвърт час след първия съдийски сигнал Чалханоглу центрира чудесно от фал, а Лаутаро Мартинес засече с глава и вече виждаше как топката навестява вратата на "гранатите", но Етрит Бериша показа изумителен рефлекс и съхрани аванса на своите.

В средата на частта Бериша отново демонстрира страхотни качества, отразявайки опасна топка, с която се разминаха няколко играчи на "Змията". Десетина минути преди края на полувремето Белоти бе препънат от Ранокия в наказателното поле, но главният съдия Марко Гуида бе непреклонен - дузпа няма, въпреки претенциите на целия домакински щаб.

Точно преди да започне добавеното време на първата част, Мандрагора едва не удвои преднината на тима си след страхотен изстрел, за негова жалост минал встрани от вратата на "Възлюбената".

В първата минута, след като Гуида изведе двата отбора за втората част, Брекало имаше добра възможност да стреля след бърза атака на "Граната", но бе блокиран в последния момент.

Интер се окопити бързо след първите няколко критични минути на второто полувреме. Димарко получи топката зад гърба на защитата на торинци, но Бериша с третата си страхотна намеса запази вратата си. Един Джеко пропусна поредния невероятен шанс за своите, стреляйки с глава в аут в 60-ата минута от само няколко метра.

Около три минути след удара на босненеца, Йосип Брекало се отскубна от защитата на "нерадзурите" и се озова сам срещу Ханданович, когото подмина и стреля по посока вратата на Интер, но ударът му бе избит в корнер. След последвалия ъглов удар словенският страж на 19-кратните шампиони спаси сигурен втори гол на Торо, след удар с глава на Иццо отблизо.

Видал, който влезе от пейката също пробва да матира Бериша с удар от 16-17 метра, но албанският страж развенча и него.

БГНЕС
17 снимки

120 секунди преди края на редовното време, Един Джеко за втори път пропусна от броени метри с глава, стопявайки надеждите на трикратните европейски клубни шампиони за нещо повече от само един гол и съответно равенство в срещата.

В първата минута на даденото от Марко Гуида продължение Томазо Побега от чиста позиция с глава също не намери очертанията на вратата на "черно-сините". Юношата на Милан можеше да донесе сигурен успех за торинци, но мерникът му изневери в най-възловия момент.

Минута след опасната контра на Торо Алексис Санчес разпечата вратата на Бериша, за да донесе точката за Интер. Албанският вратар отново бе близо да отрази изстрела, но чилиецът бе прекалено точен в изпълнението си, което влезе в десния долен ъгъл на вратата.

FT / Торино - Интер 1:1

1:0 Глейсон Бремер 12`

1:1 Алексис Санчес 90+3`

Торино: Етрит Бериша, Кофи Джиджи(51` - Армандо Иццо(жк)), Глейсон Бремер, Алесандро Бонджорно(76` - Рикардо Родригес), Уилфред Синго(76` - Кристиан Ансалди), Роландо Мандрагора, Саша Лукич(82` - Самуеле Ричи), Мергим Войвода, Йосип Брекало, Томазо Побега, Андреа Белоти(82` - Антонио Санабрия)

Наставник: Иван Юрич

Интер: Самир Ханданович, Андреа Ранокия(жк), Милан Шкринияр, Алесандро Бастони(жк)(46` - Федерико Димарко(жк)), Матео Дармиан, Николо Барела(жк), Матиас Весино(67` - Артуро Видал), Хакан Чалханоглу(76` - Хоакин Кореа), Иван Перишич(46` - Робин Госенс(жк)), Лаутаро Мартинес(67` - Алексис Санчес), Един Джеко

Наставник: Симоне Индзаги