Наполи постигна трудна, но много важна победа с 2:1 при гостуването си на Верона. Срещата беше от 29-ия кръг на Серия А. С успеха южняците скъсиха преднината на лидера Милан на три точки.

В герой за победителите се превърна Виктор Осимен, който вкара и двата гола за успеха. За домакините точен бе Давиде Фараони.

Наполи поведе още в 14-ата минута. Тогава Матео Политано показа добра техника, напредна и центрира в наказателното поле, където Осимен с глава вкара за 0:1.

В 71-ата минута „адзурите” стигнаха до втори гол. Нигерийският голаджия се разписа на празна врата след подаване на Джовани Ди Лоренцо.

Шест минути по-късно Верона се върна в мача след гол с глава на Давиде Фараони. Попадението беше прегледано с ВАР заради потенциална засада, но такава нямаше.

В 83-ата минута Федерико Чекерини беше изгонен с втори жълт картон.

С успеха Наполи събра 60 точки и заема второ място във временното класиране. Верона е 9-и с 41 точки.