Фиорентина победи Кремонезе с 2:0 в мач от 26-ия кръг на Серия А. Това е и пета поредна победа за "виолетовите" във всички турнири.

Първата добра възможност за Фиорентина дойде в 17-ата минута, когато Антонин Барак шутира от вътрешността на наказателното поле, но добра намеса на стража на Кремонезе го отказа.

Десет минути след това падна и първото попадение, то бе дело на Роландо Мандрагора, който стигна до избита топка в пеналтерията на Кремонезе и я прати в мрежата за 1:0.

Второто полувреме отново започна силно за гостите от Фиорентина. Мандрагора намери Артур Кабрал в наказателното на домакините, а той не сбърка и удвои преднината на "виолетовите".

Това не спря Фиорентина да атакува. В 72-ата минута Лука Йович отправи добър удар към долния десен ъгъл, но Марко Карнезеки внимаваше и спаси с отличен рефлекс.

В 80-ата минута пък Давид Окереке от Кремонезе бе близо до това да върне един гол, но на свой ред стражът на Фиорентина Сиригу се справи чудесно, за да извади топката.

Кремонезе остава на последното място, докато Фиорентина заема 11-а позиция в италианския шампионат.