Болоня се наложи над гостуващия Лече с 2:0 в мач от 11-ия кръг на италианската Серия А.

Guilliver/GettyImages
10 снимки

Марко Арнаутович откри резултата за домакините в 13-ата минута от дузпа, която бе отсъдена след преглеждане на ситуацията с ВАР. Той хладнокръвно изкача вратаря да избере ъгъл и насочи топката в обратната страна.

В 35-ата минута Луис Фергюсън направи 2:0 с прецизен удар с глава в десния ъгъл след изпълнение на корнер от Муса Бароу.

Десет минути преди края на мача Стефан Пош направи невероятен пропуска за Болоня, останал напълно сам, като вратарят на Лече Владимиро Фалконе направи едно от най-добрите спасявания в кариерата си и изби топката в корнер.

Със спечелените точки Болоня се изкачи до 14-о място в Серия А, докато Лече остава с три позиции по-надолу в опасната зона.