Отборът на Рома затвори 24-ия кръг на Серия А с трудна победа – 2:1, над гостуващия Болоня. И трите попадения паднаха през второто полувреме, след като Александър Коларов откри от дузпа в 55-ата минута, а Федерико Фацио удвои в 73-ата. Все пак Никола Сансоне върна един гол в 84-ата, но за гостите от Реджо-Емилия сили за повече не им стигна.

По този начин Рома продължи да се „навърта” около зона Шампионска лига и е с 41 точки, а една зад четвъртия Милан.

През първата част Болоня бе по-силният тим на „Олимпико”, като Роберто Сориано направи два пропуска, в един от които стражът на Рома Робин Олсен трябваше да се намесва решаващо.

В заключителните минути нови два пропуска – на Андреа Поли и Симоне Едера. Роберто Сориано пък отправи страховит удар във втората минута от добавеното време, който приключи в напречната греда, за да затвори полувремето при нулево равенство.

През втората част „джалоросите” излязоха по-активизирано на терена и още в 55-ата минута откриха. Филип Хеландер извърши нарушение в пеналтерията, а реферът Марко Ди Бело показа бялата точка. Зад топката застана Александър Коларов, а опитният сърбин преодоля Лукаш Скорупски – 1:0 за Рома.

В 74-ата минута Рома стигна до втори гол. Топката бе центрирана от корнер, а на първа греда Даниеле Де Роси отклони с глава назад. Тя стигна до Федерико Фацио, който със силен удар с десния крак удвои актива на „джалоросите” – 2:0.

В 84-ата обаче Никола Сансоне показа брилянтна индивидуална класа, нахлувайки отляво навътре и със силен удар с десния крак намали резултата – 2:1. Това обаче бе всичко до края на срещата и Рома затвори мача с успех.

В идния кръг Рома гостува Фрозиноне, а Болоня също гостува, но на лидера Ювентус.