Специя направи 2:2 в интригуващ мач от италианската Серия А срещу гостуващия Сасуоло. Българският национал Петко Христов влезе в 76-ата минута на мястото на реализиралия втория гол за неговия тим Емануел Джеси.

Рей Манай откри 10 минути преди почивката за тима на българина, а Емануел Джеси удвои три минути след началото на втората част. „Неровердите“ не намираха път към вратата на Специя, но резервата Джакомо Распадори отбеляза два гола в 66-ата и 79-ата минути на срещата, с което донесе точката на своя тим.

В голово шоу, тимът на Верона постигна феноменален обрат над Венеция, след като изоставаше с 3:0 до почивката.

Пиетро Чекарони даде аванс на венецианци в 12-ата минута, а Домен Чернигой и Томас Анри направиха резултата 3:0 още преди да е изминал половин час игра. Внушителната преднина на „оранжево-зелените“ се задържа до почивката. В началото на втората част, реализиралият третия гол за Венеция – Анри си отбеляза автогол, с който даде начало на невероятния обрат.

Gulliver/GettyImages
9 снимки

Джанлука Капрари намали на 2:3 от дузпа в 65-ата, а голмайсторът на тима – Джовани Симеоне изравни 120 секунди по-късно. Пет минути преди изтичането на редовното време отново аржентинският стрелец бе точен и по-този начин прати в делириум своите съотборници от града на Ромео и Жулиета.