Милан положи доста усилия, за да стигне до втората си поредна победа в Серия за сезон 2017/2018. У дома на „Сан Сиро” във втория кръг „росонерите” пречупиха Каляри с 2:1 след изключителен мач на Сусо. Бившият играч на Ливърпул, чийто нов договор е проблем за клубните шефове и за чийто трансфер се пише постоянно, още веднъж доказа колко е важен за отбора, след като асистира за първия гол и вкара сам победния по забележителен начин.

Наставникът на Милан Винченцо Монтела за пореден мач гласува доверие на младия талант Патрик Кутроне, а 19-годишният голаджия не го подведе. Още в 10-ата минута той откри в най-добрите традиции на легендарния Филипо Индзаги. Сусо получи топката отдясно и с чудесна техника литна пазача си, за да центрира към вратарското поле. Пасът му бе изпипан до последния детайл, а Кутроне излезе в точния миг и чукна във вратата – 1:0.

Противно на очакванията, Каляри не се предаде въпреки лошото начало. Марко Сау нацели левия стълб в 22-ата минута, а в 31-ата Жоао Педро се измъкна от защитниците и стреля от около 22 метра. Шутът на бразилеца премина малко над гредата зад Джанлуиджи Донарума.

Пет минути преди паузата Фабио Борини можеше да покачи аванса на домакините, но бе разколебан от вратаря Алесио Краньо. Борини нанесе добър шут от близко разстояние към долния ляв ъгъл, а стражът отвърна с великолепна изява.

Милан може би малко подцени ситуацията или поне за това свидетелстваше ситуацията, която доведе до изравняването в 56-ата минута. Донарума изпълни къс аут към притичалия Франк Кесие, който обаче загуби притиснат от няколко съперници. Играчите на Каляри размениха бързи пасове, а Жоао Педро завърши успешно с фалцов шут от около 11 метра – 1:1.

„Росонерите” изпаднаха в тежка ситуация и дълго време не се виждаше как ще отбележат отново. Точно тук отново изпъкна Сусо. В 70-ата минута той по брилянтен начин реализира от пряк свободен удар. Топката бе заложена на около 24-25 метра почти фронтално срещу вратата, а испанецът изпълни по изумителен начин, пласирайки изстрела си над стената и до лявата греда – 2:1 и победа за Милан.

По този начин „росонерите” остават с пълен актив от 6 пункта, колкото имат още Ювентус, Интер, Наполи и Сампдория. Каляри е твърдо последен с 0 точки.