Аталанта постигна минимален успех при гостуването си на Каляри с 1:0 в мач от 22-ия кръг на Серия А. Бергамаските изиграха слаб двубой, но късметът бе на тяхна страна, след като реализираха победното си попадение в последната минута от редовното време.

В 83-ата минута Дуван Сапата можеше да реализира, но напречната греда спря неговия удар с глава. Последва драматичен край на двубоя. В 90-ата минута резервата Луис Муриел се справи с двама защитници и отбеляза единственото попадение в двубоя. Във финалните секунди на срещата реферът отсъди дузпа за сардинци за фаул на Мартен де Роон срещу Даниеле Ругани. Съдията обаче прегледа ситуацията с ВАР и отмени своето решение.

По този начин Аталанта се изкачи шести в класирането, като се изравни с Наполи и Лацио, които също са с 40 точки. Каляри пък все още е на 18-ата позиция и в зоната на изпадащите с едва 15 спечелени пункта.