Отборът на Аталанта победи с 3:2 Наполи при гостуването си на стадион „Диего Армандо Марадона“.

Гостите поведоха още в 7-ата минута чрез украинският национал Руслан Малиновский. Пет минути преди почивката, „партенопеите“ изравниха с гол на Пьотр Желински.

В началото на втората част Дрийс Мертенс изведе Наполи напред в резултата, носейки пълния обрат в Неапол. В 60-ата минута, след видеопреразглеждане не бе потвърдена дузпа за нарушение срещу Йосип Иличич, но пет по-късно Мерих Демирал изравни, а след още пет дойде и поредният обрат в мача – Ремо Фройлер реализира, като голът му се оказа и решаващ.

Швейцарският полузащитник донесе победа на бергамаските, с която тимът от Северна Италия събра 34 точки и е само на две от Наполи, който преди кръга бе лидер в калчото.

Със загубата неаполитанци останаха на трета позиция в таблицата, на точка зад Интер и две зад новия лидер Милан.