След като Лацио записа шест мача без успех и се срина в класирането на Калчото, възпитаниците на Делио Роси се поздравиха с втори пореден успех и се изкачиха на седма позиция.

В първата среща от 26-ия кръг на Серия А римляните победиха с 2:0 у дома Болоня, чийто треньор наскоро стана прекаралият част от най-хубавите си години като футболист точно на орлите Синиша Михайлович.

И двата гола за небесносините отбеляза Мауро Сарате. През първата част аржентинецът се разписа след брилянтно изпълнен пряк свободен удар. Осем минути преди края Сарате удвои, възползвайки се от асистенция на партньора си в атаката Томазо Роки.

С мач повече Лацио е на седмо място с 38 точки, на седем точки от Шампионската лига и на пет от Купата на УЕФА.