В двубой от 15-ия кръг на Серия А Кротоне с Александър Тонев в състава си допусна тежко поражение у дома от Удинезе с 0:3. Българският национал остана на терена до 79-ата минута на срещата, когато беше заменен от Ромеро.

През първата част тимът от Удине се оттегли на почивка с аванс от едно попадение. Въпреки напористата си игра и усилията си Тонев не съумя да помогне на съотборниците си през първата част да стигнат до попадения, а при няколко атаки флагчето на страничния съдия спря атаки на българина.

През втората част Удинезе затвърди победата си с голове на Янкто (негов втори в двубоя) и Лазаня.

Тонев имаше възможност да се разпише при добра атака на Кротоне в 50-ата минута, но ударът му не намери целта.

След това поражение Кротоне е на 15-ото място с актив от 12 точки, а Удинезе е с позиция напред с 15.