В българско дерби от 13-ия кръг на Серия А Дженоа с Андрей Гълъбинов победи Кротоне на Александър Тонев с 1:0. Победното попадение реализира Лука Ригони в 11-ата минута на двубоя.

Гълъбинов се появи на терена в 61-ата минута като замени Горан Пандев, а Тонев влезе в 73-ата минута, заменяйки Стоян.

В 11-ата минута на срещата Лука Ригони засече пас отляво и с глава отблизо откри резултата.

Десет минути по-късно гостите отново имаха възможност да се разпишат, но това не се получи.

През втората част домакините от Кротоне опитаха да стигнат поне до равенството, но не съумяха да го сторят.

Така в крайна сметка, след този успех Дженоа заема 16-ото място с 9 точки, а Кротоне е позиция нагоре с 3 точки повече.