Тимът на българския национал Александър Тонев Кротоне отпадна на 1/16-финалите в турнира за Купата на Италия, след като загубиха гостуването на Дженоа с 0:1. В състава на домакините българският нападател Андрей Гълъбинов не беше в групата за мача.

Домакините от Генуа съумяха да спечелят с единственото попадение в двубоя, което падна в 54-ата минута, когато точен беше Мильоре.

През първата част двата отбора не съумяха да наказат противниковите вратари и се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

През втората част Мильоре се разписа за 1:0, а гостите от Кротоне се опитаха да стигнат до равенството, но така и не съумяха да го сторят.

Тонев се появи на терена в 69-ата минута, когато замени Крочиата, но така и не съумя да помогне на тима си да продължи напред.

В следващия кръг Дженоа ще се изправи срещу тима на Ювентус.