Ивайло Чочев записа цял мач при успеха на Палермо над Киево в мач от 12-ия кръг на Серия А. Победното попадение за тима от Сицилия дойде в 71-ата минута, след като Джилардино се разписа.

След успеха Палермо е на 12-о място с актив от 14 точки, а Киево е на 14-ото място с актив от 13 точки.

Друг български национал Александър Тонев се появи в 90-ата минута на срещата между неговия тим Фрозиноне срещу Дженоа. Двубоят завърши 2:2, а срещата предложи куп обрати, както и червен картон за футболиста на Дженоа Де Майо, който беше изгонен в 36-ата минута на срещата.

След това равенство тимът на Тонев е в зоната на изпадащите с актив от 11 точки, а Дженоа е на 15-ото място с актив от 13.

Ювентус се справи с Емполи далеч от дома и го победи с 3:1. За успеха на "старата госпожа" точни бяха Манджукич, Евра и Дибала, а за домакините точен беше Макароне.

В друг мач от кръга Сасуоло победи Карпи с 1:0.