Ювентус разгроми с 4:0 Лече в среща от седмия кръг на Серия А и записа едва трета победа в последните си девет мача във всички турнири.

Головата сметна на Старата госпожа откри новото попълнение Алберто Акуилани в 13-ата минута с прекрасен изстрел от 25 метра, като това бе първо попадение с екипа на Юве за дошлия от Ливърпул полузащитник.

В 34-ата минута Рисполи фаулира Милош Красич за дузпа и Фелипе Мело не сгреши от бялата точка за 2:0, а Фабио Куалиарела направи резултата класически секунди преди почивката след добра комбинация с Амаури.

Крайното 4:0 оформи капитанът Алесандро Дел Пиеро в 81-ата минута след асистенция на Красич, който изработи три от четирите гола за бианконерите.

С този успех Ювентус се изкачи на шесто място в Калчото с 11 точки от седем мача, докато Лече е 15-и с осем точки. Лидерите Милан и Интер имат по 14 точки.