Интер трудно победи Каляри като гост с 1:0 и се изравни по точки с лидера Серия А Милан, но е втори, тъй като има по-лоши голови показатели от росонерите.

Тимът от остров Сардиния може да съжалява, че не стигна поне до равен с шампионите, след като изпусна няколко добри положения през втората част, а веднъж и гредата спаси гостите от Милано.

Каляри можеше да открие резултата в 35-ата минута, когато Агостини намери Косу на добра позиция, но той стреля в аут.

Малко след това, в 39-ата минута, Интер вкара своя гол, като след отлично отиграване на Самуел Ето’о, който добре овладя топката пред границата на наказателното поле и с майсторски шут простреля вратаря Агаци.

Трябва да се отбележи, че през първата част мачът бе прекратен за три минути, заради расистки обиди към Ето’о, както бе съобщено по звуковата уредба на стадиона.

През втората част играчите на Каляри бяха по-амбицирани да стигнат до хикс и атакуваха по-често, като в 75-ата минута удар на Матри рикошира в крака на Киву и се спря в гредата на Жулио Сезар, топката се върна към Конти, който обаче не успя да я прати във вратата на Интер.

След победата си на стадион Сант Елия нерадзурите събраха актив от 14 точки от седем мача, колкото има и водачът Милан.