Интер обърна Ювентус и постигна трудна победа с 2:1 в четвъртфинален сблъсък за купата на Италия, който се игра на стадион „Джузепе Меаца”.

„Бианконерите” поведоха още в 10-та минута, когато Диего се възползва от грешка в отбраната на Интер. Все пак Интер успя да обърне развоя на мача с голове на Лусио в 72-та минута и Марио Балотели в 89-та.

Така Интер се класира за полуфиналите на турнира за купата на Италия.

Феновете на Ювентус не бяха допуснати на "Сан Сиро", заради расистките си обиди към Балотели в последните месеци. Италианският шампион ще срещне Фиорентина на полуфиналите, а другата двойка е Рома - Удинезе.

Поражението най-вероятно ще коства "главата" на старши треньора Чиро Ферара, който ще бъде уволнен, след поредицата неубедителни изяви на състава от Торино. Ювентус освен, че отпада от турнира за Купата, има пет загуби в последните си шест мача в Серия А, а през декември отпадна и от Шампионската лига.