В третия кръг от турнира за Купата на Италия елитните тимове не се затрудниха със съперниците си и продължиха борбата. Интересен факт е отбелязването на 5 гола от един футболист за успеха на Удинезе с 5:1 над Тернана. Антонио ди Натале го направи в рамките на 90 минути.

Лацио постигна категорична победа със 7:0 над Басано. И седемте попадения паднаха след почивката като автори на попаденията станаха 6 различни играчи. Балде Кейта се разписа на два пъти в 53-ата и 68-ата минута, а останалите бяха Кандрева, Де Врай, Пароло, Баста и Клозе.

Чезена се справи трудно с Касертана и победи с 1:0. Победния гол реализира Марилунго в 35-ата минута.

Верона спечели с класическото 3:0 при домакинството си на Кремонезе, Емполи победи със същия резултат Л'Акуила, а Сампдория победи с 4:1 Комо.

Бреша спечели срещу Латина с 1:0, а със същия резултат Дженоа се справи с Виртус Ланчано, но като гост.

Удинезе надигра Тернана с 5:1 като и петте попадения за успеха реализира Антонио ди Натале.