Отборът на Палермо отпадна в третия кръг на турнира за Купата на Италия. „Орлите“ отстъпиха като домакин с 0:3 на втородивизионния Модена и така се простиха с надеждите си за класиране в следващия етап. За домакините участие в мача не взе бившият халф на ЦСКА Ивайло Чочев.

Българският полузащитник попадна в групата за мача, но така и не успя да направи официалния си дебют за италианския клуб.

Резултатът на стадион „Ренцо Барбера“ бе открит още в 5-ата минута от Никола Ферари. Три минути преди почивката Стефано белтраме увеличи преднината на своите, а в продължението на срещата Андреа Скиавоне оформи крайното 3:0.

Отборите на Аталанта и Варезе също намериха място в следващата фаза след победи, съответно над Пиза с 2:0 и Ентела с 1:0.