Тернана и Валери Божинов регистрираха загуба в мач от 10-ия кръг на Серия Б. Българският нападател и отборът му допуснаха домакинско поражение с 1:2 от Трапани.

Божинов започна като титуляр срещата и се задържа на терена до 64-ата минута, когато беше заменен.

Домакините започнаха добре двубоя и откриха резултата в 20-ата минута чрез Чераволо. Божинов пропусна да отбележи във вратата на Гомис в 33-ата минута, но стражът на гостите парира удара.

В 37-ата минута на срещата вратаря на домакините Бриноли беше изгонен за нарушение срещу футболиста на Трапани Манкосу в наказателното поле и потърпевшият изравни резултата от отсъдената дузпа.

През втората част Божинов влезе в тефтерчето на съдията с получен жълт картон да протести срещу рефера.

Гостите стигнаха до успеха в 78-ата минута с гол на Палиаруло. След успеха Трапани заема второто място в класирането с 18 точки, но с мач повече от Фрозиноне. Тернана остана на 13-ото място с 10 точки.