Двамата български нападатели Валери Божинов и Андрей Гълъбинов не успяха да премерят сили един срещу друг. Причината е, че и двамата играчи останаха на резервните скамейки при победата на Ливорно с 4:0 като гост на Тернана в мач от 9-ия кръг на Серия Б.

Валери Божинов, който облече екипа на Тернана, все още не е отбелязал попадение в първенството за новия си италиански клуб. И в днешния ден нападателят не получи шанса да помогне на своя състав, след като остана на пейката. Подобна бе и съдбата на Гълъбинов, който обаче бе част от националния тим на България по време на изминалите европейски квалификации.

Гостите от Ливорно водеха с 2:0 още на почивката на мача, след две попадения на 31-годишния Аниело Кутоло. През второто полувреме още два гола реализира Даниеле Вантаджиато.

След спечелените три точки Ливорно заема второто място във временното класиране на Серия Б със 17 точки, колкото има и третият – Болоня. Тернана на Валери Божинов е на 14-а позиция с 10 пункта.