Лидерите в италианската Серия А – Интер, Рома и Милан постигнаха победи в мачовете си от поредния кръг на шампионата.

Водачът във временното класиране Интер се наложи безпроблемно с класическото 3:0 над гостуващия Болоня. Гол за нерадзурите отбеляза завърналия се в състава нападател Марко Балотели, а другите два бяха дело на Тиаго Мота.

Мота откри след половин, а Балотели покачи на 2:0 веднага след подновяването на играта през второто полувреме. Отново Мота оформи крайното 3:0 пет минути преди края на мача. Победата запазва първата позиция за тима на Жозе Моурьино, който има преднина една точка пред Рома и три пред третия Милан.

От своя страна тимът на Рома излъга с 1:0 като гост състава на Бари, въпреки че превъзхождаше своя противник по време на целия мача. „Римските вълци” пропуснаха множество положения пред вратата на домакините, но решаващият удар нанесе Мирко Вучинич в 19-ата минута.

Най-трудният успех за лидерите дойде в Каляри, където Милан се наложи с 3:2, благодарение на автогол на домакините. И петте гола в мача паднаха през първата част.

Бориело откри за гостите още в седмата минута на двубоя преди Рагатцу да изравни за 1:1 десет минути по-късно. Веднага след изравняването обаче, футболистите на Милан съумяха да вземат нова преднина. Само шейсет секунди по-късно Клас Ян Хунтеллар покачи на 2:1.

До края на първата част паднаха нови два гола, като и двете попадения бяха дело на футболисти на домакините от Каляри. Първо Матри отново възстанови статуковото на терена, а Астори имаше нещастието да си отбележи автогол.

През второто полувреме резултатът остана непроменен и така Милан взе важни три точки в борбата си за челните места в класирането.

Лидер продължава да бъде тима на Интер (66 т), следван от Рома (65 т) и Милан (63 т). В зоната на изпадащите са отборите на Аталанта, Сиена и Ливорно.