Важни победи постигнаха Гранада и Хетафе в последните две срещи от 34-я кръг от Примера дивисион.

Хетафе се наложи с 2:1 при гостуването си на Реал Сосиедад, след пълен обрат.

С трите точки, столичани събраха 31, и продължават битката си за оцеляване, макар още да са предпоследни. Хетафе е с 31 точки, но спасителният бряг е само на две.

Карлос Вела откри за Реал Сосиедад в 19-та минута, а в самия край на полувремето Пабло Сарабия изравни.

Победният гол падна в 56-та минута, от дузпа, изпълнена точно от Алваро Васкес.

Хетафе прекъсна серия от три поредни загуби, но и успя да запише първа победа от януари насам. Реал Сосиедад държи златната среда в класирането в Примера.

Гранада се измъкна поне за малко от зоната на изпадащите след убедителен успех над Леванте с 5:1. Гостите обаче останаха твърдо последни в подреждането.

Юсеф Ал-Араби наниза хеттрик за Гранада, а по един гол добавиха Айзък Съксес и Рубен Рочина. Рубен Гарсия се отчете с почетното попадение за Леванте, който доигра мача с 10 души, след късен червен картон на Шимао Жуниор.

Гранада има 33 точки, а Леванте остана с 28.