Отборът на Жирона победи Майорка с 5:3 в мач от шестия кръг на Ла Лига. Каталунците постигнаха пети пореден успех и клубен рекорд в елита, като вече имат 16 точки и поне временно са на върха в класирането.

Любоптното е, че гостите от Майорка поведоха, след като Ведат Муриджи вкара дузпа в 4-ата минута. След това голове на Давид Лопес, Артьом Дувбик от дузпа и Иван Мартин след асистенция на Савио направиха пълен обрат за Жирона до 37-ата минута на двубоя.

"Червено-белите" реализираха още две попадения, които бяха дело на Янгел Ерера в 45-ата минута и на Савио 12 минути след началото на второто полувреме.

Абдон Пратс и Матия Настасич върнаха два гола в полза на отбора от Балеарските острови в последните секунди на срещата на "Естади Монтиливи".