Отборът на Виляреал победи с категоричното 4:0 Еспаньол в мач от втория кръг на Примера дивисион. „Жълтата подводница започна зле сезона в Ла Лига, след като допусна поражение на старта с 0:1 от Реал Сосиедад, за сметка на това сега тимът показа, че има апетити към нещо по-сериозно, след като размаза съперника си.

Виляреал започна много активно мача. Началния устрем на домакините бе ознаменуван с гол в 23-та минута, след като Джузепе Роси се разписа, не без помощта и асистенцията на Валеро. Последният успя да реализира и свое попадение малко по-късно - в 31-та минута.

Ситуацията на терена не се промени си след почивката. „Жълтата подводница” продължи да атакува, което доведе до нови два гола. В 54-та минута Виляреал получи правото да изпълни дузпа за нарушение на вратаря Карлос Камени в наказателното поле. Точен за 3:0 бе отново Джузепе Роси. В 77-та минута Нилмар оформи крайното 4:0.

Гостите усложниха положението си още повече в 84-та минута, след като Чика получи червен картон за груб фаул отзад.