С гол на нападателя Седрик Бакамбу във втората минута на добавеното време на втората част Виляреал победи с 2:1 Лас Палмас в двубой от деветия кръг в испанската Ла Лига.

"Жълтата подводница" сътвори пълен обрат през втората част, а с него излезе на трето място в класирането с 19 точки, само една по-малко от водача Севиля.

Кевин-Принс Боатенг даде аванс на Лас Палмас в 31-ата минута, но след почивката домакините натиснаха сериозно съперника си и стигнаха до два гола.

Никола Сансоне изравни резултата в 64-ата минута от дузпа, а в заключителните секунди Бакамбу донесе победата, възползвайки се от извеждащия пас на Роберто Сориано.

В другия двубой, игран по същото време, Малага разгроми новака Леганес с 4:0.

Джони от дузпа и Кастро дадоха аванс на Малага от 2:0 преди почивката, а след нея Сандро Рамирес и Игнасио Камачо оформиха крайния резултат.