Виляреал разби с 5:0 Тенерифе в мача от 9-ия кръг в Примера Дивисион. Така, съперникът на Левски в Лига Европа постигна втори успех от началото на сезона в Испания, след като миналата седмица победи с 2:1 Малага.

Домакините откриха резултата още в 16-та минута на срещата, когато за 1:0 се разписа Хосеба Йоренте. Това бе и единственото попадение през първата част.

Разгромната победа бе оформена след почивката. В 47-та минута ветеранът Робер Пирес удвои за 2:0. Само пет минути по-късно – в 52-та – Джузепе Роси покачи на 3:0. Отново Йоренте – 60 секунди по-късно – направи резултата 4:0. В 89-та минута Кани оформи крайното 5:0.

След победата днес, Виляреал се изкачи на 15-то място с актив от 9 точки. Тенерифе пък падна на 16-та позиция също с 9 точки, но с по-лоша голова разлика.