Виляреал отстъпи с 1:2 у дома на Лас Палмас, като записа четвърти мач без успех в Ла Лига. Срещата беше от 9-ия кръг на испанското първенство. "Жълтата подводница" остава на 16-о място във временното класиране с 8 точки, докато тимът от Канарските острови е с три точки повече на 11-о място.

Лас Палмас излезе напред в резултата на „Естадио де ла Серамика“ във втората минута на добавеното време на първата част, когато Саул Коко вкара красив гол директно от пряк свободен удар.

Три минути след подновяването на играта Аиса Манди игра с ръка в наказателното поле, а след намесата на ВАР беше отсъдена дузпа. Марк Кардона застана зад топката и вкара за 0:2.

В 83-ата минута Хосе Луис Моралес вкара гол, който беше отменен заради засада. В добавеното време на мача "жълтата подводница" все пак вкара гол. Негов автор стана Жерар Морено с шут от далечна дистанция.